Renginiai

Netradicinė pilietiškumo pamoka

Lapkričio 22 d., mes, II g. kl. mokiniai, turėjome ypatingą pilietiškumo pagrindų pamoką netradicinėje erdvėje. Pilietiškumo pagrindų pamoka vyko Panevėžio apygardos teisme.
Tik įžengus į pastato vidų, mus pasitiko teismo pirmininko padėjėja Jolita, kuri tapo tarsi gidė mūsų netradicinėje pamokoje. Didžiausioje teismo salėje ji papasakojo apie apylinkės, apygardos, apeliacinio ir aukščiausiojo teismų veiklą, paskirtį, parodė mums, kokias vietas teismo proceso metu užima tam tikri teismo dalyviai, papasakojo apie liudininkų pareigas ir parodė įdomius bei informatyvius animacinius filmukus apie Lietuvos teismus.

Taip pat galėjome ,,išbandyti" teisėjo kėdę arba kelioms sekundėms pasėdėti kaltinamųjų suole. Tuomet Jolita nuvedė mus į teismo raštinę, raštinės darbuotoja supažindino su savo darbo ypatybėmis, galėjome apžiūrėti ir pavartyti  net dvidešimt penkerių metų senumo ir šiuolaikines baudžiamąsias bylas. Ekskursija tęsėme archyve.  

Visi likome nustebę, kai pamatėme, kiek daug bylų ten saugoma. Po ekskursijos  po teismo patalpas, sekė paskutinė dalis - susitikimas su teisėju. Jis dar detaliau papasakojo apie teismų sistemą ir atsakė į mums rūpimus klausimus. Taip pat klausimų uždavė ir teisėjas, į kuriuos atsakę gavome rašiklių ir pieštukų su Panevėžio apygardos teismo inicialais.
Taigi, ši išskirtinė pilietiškumo pagrindų pamoka mums dar ilgai išliks atmintyje, nes ne tik galėjome pamatyti viską iš arti, bet ir išgirsti apie teismų darbą iš paties teisėjo.

Už visą tai dėkojame istorijos mokytojai Rasai Pranckevičienei.

Pamoką aprašė IIg kl. mok. Augustė Kielaitė
Ankstesnės naujienos


Lapkričio 22–24 dienomis Robiežniekų pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko 2019 m. Latvijos taurės turizmo technikos varžybos. Varžybų dalyviai buvo suskirstyti į A, B, C, D grupes. D, arba vaikų, grupėje Lietuvai atstovavo Raguvos gimnazijos komanda. 

Spalio 23, 24 dienomis, Raguvos gimnazijos pradinukai paminėjo švarių rankų dieną. Per nešvarias rankas plinta net 80 proc. infekcinių ligų. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet pasaulyje nuo viduriavimo (diarėjos) miršta apie 3 milijonai žmonių.

Lapkričio 21 dieną Miežiškių ir Berčiūnų pagrindinių mokyklų, Ramygalos ir Raguvos gimnazijų komandos rinkosi į Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos Teatro menę. Čia jau antrus metus vyko rajoninis prevencinis renginys „Žvilgsnis“.

Biblioteka kasmet organizuoja Šiaurės šalių literatūros savaitės renginius, kurie vyksta lapkričio mėnesį. Lapkričio 11 ir 15 dienomis Raguvos  gimnazijoje vyko įvairi veikla. Savaitės metu mokiniai piešė pašvaistes, gamino vėliavas bei šiaurietiškas vaišes...

Lapkričio 16 d. Vilniuje, Simono Stanevičiaus progimnazijos sporto salėje, vyko šalies mokinių turizmo technikos varžybos uždarose patalpose „Vilnius 2019“. Šiose varžybose dalyvavo ir Raguvos gimnazijos pradinukų ir vaikų komandos.