Renginiai

Šventė „Gimnazija, dovanok man sparnus“

Gegužės 10 d. – netradicinio ugdymo dieną – gimnazija šurmuliavo. Renginiui, skirtam gimnazijos dienai, buvo kruopščiai ruoštasi: laukė metų darbų pristatymas, nominacijos. Gimnazijos darbuotojai ir mokiniai ruošėsi šventei ne vieną dieną. Buvo planuojama, kaip pristatyti 1–IVg klasių šiais mokslo metais atliktus darbus, ugdymo(si) pasiekimus, mokinių sukurtais darbais papuošti gimnazijos interjerą.

Šventės tikslas tarsi įpareigojo kilti, tvirtinti sparnus. Tad iškart po pusryčių „suskridome“ į paruoštą salę su scena, papuošta žiedais, primenančia rojaus sodo žydėjimą, traukiančia žvilgsnius į viršų, mažuosius mokinius kviečiančia sėsti į sūpynes.  Aštuntoko Dėno Skorkos improvizacija kachonu (isp. el cajón – dėžė) tarsi „Labas rytas“ , įžiebdama susidomėjimo kibirkštį, pažadino net ir tuos, kurie dar snūduriavo.

Po „ugningų“ perkusinių garsų 5–IIIg klasės pristatė metų veiklas. Po 5–6 klasių veiklos pristatymų Liudviko Van Bethoveno Bagatele Elizai fragmentu   šventės dalyvius stebino penktokas Gediminas  Mintautas. Jo kūrinio atlikimas ne tik telkė dėmesį, bet ir jaudino –   miela buvo klausyti, matyti, kiek galima nuveikti, jei atkakliai dirbama.

Daug prasmingos metų veiklos pristatė ir 7–8 klasės. Septintokė Andrėja Arzimanova visų dėmesį  sutelkė žavėdama ne tik balsu, bet ir sceniniu įvaizdžiu. Po lyriškos dainos ir I–IIg klasių pasisakymų 7–IVg klasių merginų ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos metodininkės Ingridos Bučinskienės, žiūrovams dovanojo darnių garsų pliūpsnį. O po IIIg klasių veiklos pristatymo Maja Timofejeva  šventės dalyvius daina „nukėlė“ į vasarą.

Klasėms pristačius metų veiklas, tarsi „nuskriejus“  nuo rudens iki vasaros, gimnazijos direktorė Asta Sakalauskienė vieną po kito vardijo mokinių pasiekimus rajoninėse ir respublikiniuose konkursuose, olimpiadose. Jų dalyviams direktorė įteikė padėkas, pagyrimo raštus, diplomus, asmenines dovanėles.  Direktorės pavaduotoja ugdymui  Aurelija  Petrauskienė po pasisakymo įteikė gimnazijos pirmūnams ženklelius, „kaitino“ mokinius ir klasių vadovus neįvardydama „Šauniausių klasių“ nominacijų. Šiais metais „Šauniausiomis klasėmis“ tapo 6 klasė, jos vadovė Aušra Skrebienė ir Ig, vadovė Daiva Dainienė.

Gimnazijos dieną padėkota ilgamečiams kūno kultūros mokytojams Sauliui Žvironui ir Artūrui Namavičiui. Mokytojams simboliškai padovanota po rojaus obelį – sodo puoselėjimui ir gardžių vaisių laisvalaikiu nokinimui.

Pirmajai šventės daliai artėjant į pabaigą geografijos mokytoja Aušra Skrebienė džiaugėsi neseniai paskelbtais laimėjimais ir mokiniams įteikė padėkos raštus. Tuomet dovanota žiūrovams saksofono melodija IVg klasės mokinys Lukas  Leonavičius baigė pirmą šventės dalį. Po jos  visos klasės  su vadovais  skubėjo fotografuotis labiausiai patinkančioje gimnazijos aplinkoje, atrinkti tris foto parodai skirtas nuotraukas.

Po pietų pertraukos Mokinių parlamentas organizavo  Sidabrinės tarkos nominacijas 2019.  TOP 10

įnešė šelmiškos nuotaikos gūsį į žiūrovų būrį, ir, jei pirmoje šventės dalyje nuotaikos buvo „akademiškos“, tai antroje jos žiūrovus įsiūbavo tarsi sūpynės išskleisdamos sparnus ir tiems mokiniams ar mokytojams, kurie nominacijų nesitikėjo. Nominuoti „Metų degtukas“, „Metų liežuvis“, „Metų frazė“ ir kiti gavo po tradicinę „sidabrinę“ tarką. Mergaičių ansamblis daina ir pradinių klasių šokių būrelis dviem šokiais paįvairino „Sidabrinės tarkos 2019“ programą. O po šventės sūpynės dar skraidino mažuosius šokėjus po sceną...

Lėtas jau tuščių sūpynių siūbavimas priminė, kad visos šventės baigiasi, o jausmas, kad buvo prasminga, skatino dalintis palinkėjimu – tebūnie šventė kiekvienoje mokykloje, auginanti sparnus, dovanojanti aukščio pojūtį, skraidinanti ieškančius prasmės! Juk iš aukščiau daugiau matosi...

Už nuotraukas dėkojame Vaivai Žernosekovaitei ir Mindaugui Pleškai

 

Autorius:
Lilija
Pleškienė

Klasių veiklos kuratorė
Ankstesnės naujienos


Daug gražių žmonių tobulėjimo istorijų kasdien mums pasakoja pasaulis – turtingų, žavinčių, net jei ir saulės nėra. Ir šiandien mums drauge su gimnazijos mokinių tėveliais pavyko „pagauti“ keliauninkę skruzdę – švietimo ir verslo konsultantę, praktikę, žurnalistę Lidiją Laurinčiukienę. 

Šiais metais Panevėžio rajono trečių klasių mokiniai vėl rinkosi į Panevėžio r. Švietimo centre organizuotą tradicinį konkursą „Žaidžiu žodžiu“. Suvažiavo trylika komandų. Raguvos gimnazijai atstovavo Goda Miliauskaitė, Gabija Izabelė Šidlauskaitė ir Akvilė Varnaitė.

2019 m. gegužės 3–5 d. Bražuolės poilsiavietėje Lazdėnuose (Elektrėnų savivaldybė) vyko tarptautinės mokinių turizmo technikos varžybos „Žygūnas 2019“. Keturiose amžiaus grupėse – jaunių, jaunučių, vaikų ir pradinukų – dalyvavo daugiau nei 30 komandų iš...

2019 m. balandžio 24 d. Raguvos gimnazijoje vyko seminaro „Elgesio ir emocijų sutrikimų turinčių mokinių stebėjimas, vertinimas ir skatinimas“ III d. „Kokia turi būti pamoka dirbant su hiperaktyviais vaikais?“. Tai institucinio lygio pagalbos mokiniui specialistų kvalifikacijos...

Balandžio 29 d. Raguvos gimnazijos mokiniai paminėjo triukšmo suvokimo dieną. Buvo aptarti didžiausi triukšmo šaltiniai: oro uostas, autostrados, pramoniniai rajonai, garsi muzika. Išsiaiškinta kaip kenkia per didelis triukšmas ir kaip jį mažinti.