Renginiai

3D spausdinimo praktinis užsiėmimas

Trimačiai spausdintuvai buvo išrasti dar 1980 metais, tačiau pastarųjų metų technologinis proveržis juos pavertė nebe mokslinės fantastikos elementu. Ne kartą girdėjome ir kad 3D spausdinimas yra trimačio vientiso, praktiškai bet kokios formos objekto gaminimo procesas iš skaitmeninio modelio, bet ne visiems teko patiems išbandyti tokių spausdintuvų  galimybes.

Lapkričio  6 d., suburdami smalsiausius mokytojus ir II g klasės mokinius į patyriminio mokymo projekto užsiėmimus, pasikvietėme UAB „Binarus“ atstovą Vidmantą Mačiukėną. Įsitikinome patys, kad trimačiai spausdintuvai gali atspausdinti beveik bet ką. Naudodamiesi specialiomis 3D programomis kūrėme daikto ar detalės trimatį modelį. Mums pavyko atspausdinti išgraviruotą keturkampę plytelę ir žodį Raguva. Darbelius galima pamatyti nuotraukose.

Tikimės, kad mokydamiesi žingsnelis po žingsnelio sukursime sudėtingesnius projektus. Juk ne tik kalbėti apie inovatyvių technologijų gimnazijoje poreikį mokymosi patrauklumui didinti, bet ir dirbti praktiškai išties aktualu.

Neformaliojo švietimo organizatorė Lilija Pleškienė ir informacinių technologijų mokytoja  Diana Grigaliūnienė

 
Ankstesnės naujienos


4 klasės mokiniai savo mokytojos ir Urtės tėvelių Lilijos bei Mindaugo Pleškų iniciatyva spalio 19 d. vyko į edukacinę-pažintinę išvyką. Aplankė Vilniaus Gedimino prospekte įsikūrusį Europos informacijos centrą, taip pat Lietuvos Respublikos Prezidentūrą, grožėjosi sostinės senamiesčiu.

Jau kelis metus iš eilės spalio mėnesį Lietuvoje vyksta Vokiečių kalbai skirti renginiai „Ö kaip vokiškai?“. Šia iniciatyva siekiama pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse. 

Spalio 19 d. Raguvos gimnazijoje, kuri yra projekto įgyvendinimo partneris, TAU Raguvos ir Šilų fakultetų klausytojams vyko fizinio aktyvumo renginys „Amžius sportui ne riba“. Tai Vietos veiklos grupės projektas „Sveikatos kodas – aktyvi Panevėžio rajono bendruomenė“, įgyvendinamas...

Spalio 18 d. pradinių klasių mokiniams vyko netradicinio ugdymo diena – „Rudenėlio šventė“. Mokiniai žaidė žaidimus, dainavo dainas apie rudenį, improvizavo. Pasitelkę kūrybišką vaizduotę rudens grožį perteikė savo piešiniuose. 

Raguvos gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo Švietimo centro vykdomo projekto „Kūrybiškumo saviugda“ veikloje, kurią iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.