Renginiai

Gimtosios kalbos dienos Raguvos gimnazijoje

Tradiciškai šių dienų akcentas – valstybinės šventės. Atkurtos Lietuvos 100-mečiui  ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai buvo skiriamos bent kelios lietuvių kalbos pamokos. I  klasės mokiniai kūrė video darbus.  Darbas  „Šimtmečio kartos skaito Maironį“ (E.Saldytė, L.Drobickaitė, N.Saldys, mokytoja Violeta Žudienė) buvo pristatytas Panevėžio rajono švietimo centro video darbų konkursui  „Mano kraštas“ ir pelnė nominaciją už inovatyvų ir kartas sujungiantį požiūrį į Maironio poeziją. 5, 6, ir 7 klasių mokiniai deklamavo išmoktus klasikų M. Daukšos, Maironio, B. Brazdžionio tekstus apie Lietuvą ir mūsų gimtosios kalbos svarbą, eiliuotos populiarios lietuvių pasakos ištraukas.  Buvo vykdomi integruoti trumpalaikiai projektai: „Daiktas Lietuvai“, „Lietuvos asmenybės prie šimtmečio stalo“, „Knygnešiai“ (6, 7 kl.). Lietuvių kalbos kabinetuose vyko senų knygų, vadovėlių, mokyklinių sąsiuvinių parodėlės, nuolat apžiūrimos ir vertinamos mokinių kalbos, rašto keitimosi aspektu. Visi gimnazijos mokiniai rašė dailyraštį. Šiemet tekstus parinko pačios mokytojos, atsižvelgdamos į metų aktualijas. Buvo pasiūlyti Tėvo Stanislovo ir Just. Marcinkevičiaus tekstai. Pačių mokinių, lietuvių kalbos mokytojų ir dailės mokytojos nuomone, gražiausiai mūsų mokykloje rašo šie mokiniai:

5 kl. Nojus Baltušnikas, Miražas Kupčinskas, Valda Skrebytė, Jurgita Šidlauskaitė;

6 kl. Laimonas Matuzevičius, Gabrielė Paškauskaitė, Solveta Skrebytė, Odeta Valentinavičiūtė;

7 kl. Saulė Lukšaitė, Aistė Skrebytė, Daiva Šeštokaitė;

8 kl. Eva Kuncytė, Ema Leonavičiūtė, Augustė Kielaitė,  Monika Latvytė;

I kl. Laura Drobickaitė, Fausta Egidija Kanoverskytė, Austėja Miliauskaitė, Milita Sakalauskaitė, Kamilė Vasiliauskaitė, Paulius Vaičiulis;

II kl. Ieva Gutkovaitė, Urtė Venskevičiūtė, Titas Ramoška ir Maja Timofejeva;

III kl. Emilija Baravykaitė, Gabrielė Bujokaitė, Austėja Kulbokaitė, Jokūbas Valiukas, Jurgita Šeštokaitė, Lukas Vasiliauskas, Karolina Januškaitė ir Karolina Judeikytė;

IV kl. Viktorija Prušinskaitė, Evelina Jogielaitė, Valmantas Janulis, Jurgita Valiuškevičiūtė, Karolina Bartoševičiūtė, Matas Malickas,  Indrė Žygelytė.

Taigi, anot M. Daukšos „Ne žemės derlumu <...> gyvuoja tautos...“

Autorius:
Violeta
Žudienė

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė
Ankstesnės naujienos


Kovo 25–30 dienomis per 1000 jaunųjų atlikėjų varžėsi IV tarptautiniame konkurse „Muzikos talentų lyga“. Jame pasirodė Lietuvos, Baltarusijos, Moldavos, Ukrainos, Maltos, Armėnijos, Lenkijos, Latvijos, Rusijos, Gruzijos, Izraelio atstovai. 

„Ji niekada nebus tokia, kaip aš. Mes skirtingos. Tai nereiškia, kad ją galima dėl to smerkti“ – taip kalbėjo Amanda apie savo jaunesnės sesers patiriamas patyčias mokykloje. Studentai Amanda, Giedrė, Matas atvyko pirmadienį iš Šiaulių nevalstybinės kolegijos.

Š. m. kovo 24 d. Šiaulių Rasos progimnazijos sporto salėje vyko šalies mokinių turizmo technikos varžybos uždarose patalpose „Šiauliai 2018“. Varžybose dalyvavo Raguvos gimnazijos dvi jaunių ir viena vaikų komanda. Iš viso dalyvavo 22 komandos trijose amžiaus grupėse.

Kovo 21 d. mes, konkurso „100 klausimų apie Lietuvos istoriją“ dalyviai, su istorijos mokytoja Rasa Pranckevičiene važiavome į Lietuvos Respublikos Seimą. Vykome LR Seimo narės Guodos Burokienės kvietimu.

Kovo 22 d. įvyko antrasis literatūrinis konkursas, kuriame dalyvavo mūsų gimnazijos ir Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos aštuntokai. Varžėsi keturios komandos: dvi mūsiškių ir dvi svečių. Kadangi renginys buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti,  dalyviai...