Renginiai

Knygnešio diena mūsų gimnazijoje

Kovo 16 d. Lietuvoje minima Knygnešio diena – pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Mūsų gimnazijoje per pertraukas mokiniai turėjo galimybę pasiimti lietuvių autorių knygų ne iš bibliotekos. Dalis grožinės lietuvių literatūros knygų buvo atgabenta į vestibiulį. Du „knygnešiai“ kvietė skaityti ir pasiimti knygas į namus. Aktyviausi buvo pradinukai. Jie kantriai stovėjo eilėje užsirašyti pasirinktą knygą. Mokiniai skubėjo skaityti jas kiekviename laisvame mokyklos kampelyje, net lauke laukdami autobuso. Tą dieną paimti 66 lietuvių autorių grožinės literatūros kūriniai.

Nedidelė mūsų tautos istorijos atkarpėlė aptarta ir su 5 klasės mokiniais. Per lietuvių kalbos pamoką penktokai plačiau sužinojo apie knygos atsiradimo istoriją, žymius knygnešius, bandė rašyti graždanka.

2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą. Kasmet minėdami Knygnešio dieną įprasminame knygnešių veiklą.

Autorius:
Dalia
Karaliūnienė

Bibliotekininkė, karjeros koordinatorė
Ankstesnės naujienos


Š. m. kovo 17 d. Vilniuje, Montis Magia laipiojimo salėje (Vytenio g. 46),  vyko kalnų kelionių technikos ir alpinizmo varžybos „Montis Magia taurė 2018“. Į varžybas susirinko 5 jaunių komandos iš Lietuvos (Kaišiadorių, Panevėžio, Klaipėdos, Panevėžio r.) ir 1 Latvijos komanda. 

Visi mūsų gimnazijos skaitmeninių žemėlapių kūrimo konkurso dalyviai kovo 9 d.  išvykome į Krašto apsaugos ministeriją. Ten buvo surengta GIS konferencija „Mano žemėlapis Lietuvai“. Važiuodami visi sulaukėme žinučių iš „Hnit-Baltic", kad...

Kovo 9 d. Raguvos centrinėje aikštėje šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė. Į ją sugužėjo visi, kas tik norėjo: prekeiviai, pirkėjai, smalsuoliai, atrakcijų mėgėjai ir kiti mėgstantys pasižmonėti. Prekiautojų buvo įvairių: nuo mažų iki pagyvenusių. Kas prekiavo saldumynais, kas sūriais...

Vasario 15 d. Raguvos gimnaziją  vėl džiugino tradicinis renginys – šimtadienis. Ta proga buvo surengtas „Gero vakaro šou“. Gimnazijos kai kurios erdvės laikinai pavirto pasilinksminimo vieta, kurioje visi abiturientai lakstė, žaidė ir kėlė smagų triukšmą. 

Gražiausios eilės Lietuvai, kovo 7 dienos popietę, gimnazijos Teatro menėje skambėjo iš pradinių klasių mokinių lūpų. Mokiniai dalyvavo raiškiojo skaitymo konkurse. Pradinių klasių mokytojos buvo paruošusios 15 mokinių, kurie drąsiai lipo ant scenos ir deklamavo eiles...