Renginiai

Kaziuko mugė Raguvoje

Kovo 9 d. Raguvos centrinėje aikštėje šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė. Į ją sugužėjo visi, kas tik norėjo: prekeiviai, pirkėjai, smalsuoliai, atrakcijų mėgėjai ir kiti mėgstantys pasižmonėti. Prekiautojų buvo įvairių: nuo mažų iki pagyvenusių. Kas prekiavo saldumynais, kas sūriais, kas savo rankomis gamintais paveikslais ir žaisliukais, kas – pintais gaminiais.

Mokytojo Antano Klovo, kuris pavaduoja mokytoją Algirdą Rutkauską, vadovaujami gimnazistai pardavinėjo beveik pusmetį gamintą produkciją: inkilėlius, šaukštus, menteles, dubenėlius, įvairaus dydžio taburetes, suoliukus, kurie, mano manymu, buvo patys populiariausi.

Netrūko ir žaidimų. Kas netingėjo, tas konkorėžius mėtė į krepšius, vinis kalė į trinkas, ,,kiaušinius“ rideno loveliais, su šluota ripką varė aštuoniuke, žvejojo Kaziuko laimės šulinyje. Visi dalyviai buvo apdovanoti saldumynais, o šventės svečiai riestainiais. Gaila, šį kartą mugėje  nebuvo tikro Kazimiero, tad šventės vedėja Kazytė pasiūlė besilaukiančioms mamytėms savo sūnelius pavadinti šiuo gražiu vardu.

Kainos buvo visiems prieinamos. Suskaičiavau, kad mugėje paklojau 32 eurus. Didžiausias mano pirkinys – mokinių pagaminta ąžuolinė taburetė, kainavusi 20 eurų. Vilniuje už tokią būčiau paklojusi kelis kartus daugiau. Pirkau ir įvairiausių saldumynų, ir, žinoma, rūkytą sūrį už 3 eurus. Pavydėkite, didmiesčiai! Nežinau, kiek  užsidirbo meistreliai, bet manau, kad šauniai tradicinei kelionei užteks.

Šventę vedė Kazytė (Ina Kuodienė) ir Kaziukas (Antanas Vingilys). Dėkoju Raguvos gimnazijos technologijų mokytojui Antanui Klovui ir Raguvos kultūros centro darbuotojams už šauniai organizuotą šventę.

Gražiausios akimirkos užfiksuotos nuotraukose.
Ankstesnės naujienos


Vasario 15 d. Raguvos gimnaziją  vėl džiugino tradicinis renginys – šimtadienis. Ta proga buvo surengtas „Gero vakaro šou“. Gimnazijos kai kurios erdvės laikinai pavirto pasilinksminimo vieta, kurioje visi abiturientai lakstė, žaidė ir kėlė smagų triukšmą. 

Gražiausios eilės Lietuvai, kovo 7 dienos popietę, gimnazijos Teatro menėje skambėjo iš pradinių klasių mokinių lūpų. Mokiniai dalyvavo raiškiojo skaitymo konkurse. Pradinių klasių mokytojos buvo paruošusios 15 mokinių, kurie drąsiai lipo ant scenos ir deklamavo eiles...

... vyksta į Knygų mugę! Jau 15 metų kasmet vasario pabaigoje mūsų gimnazijos entuziastai vyksta į didžiausią Baltijos šalyse – Vilniaus knygų mugę. Jubiliejinė išvyka vasario 23 d. buvo ypatinga: ne tik turėjome marias laiko (juk atostogos!), bet ir Signatarų namuose apžiūrėjome...

Š. m. vasario 17 d. Kėdainių rajono Akademijos gimnazijoje vykusiomis tarptautinėmis turizmo technikos varžybomis uždarose patalpose „Akademija 2018“ prasidėjo 2018 m. Lietuvos keliautojų sporto daugiakovės čempionatas ir Lietuvos mokinių turizmo technikos varžybų čempionatas. 

Vasario 14 d. Raguvos gimnazijos 2 klasės mokiniai ir mokytoja Angelė Kizienė dalyvavo renginyje „Už vaikystę be smurto“. Renginys vyko Lietuvos Respublikos Seime Kovo 11-osios Akto salėje. Kartu su gimnazijos antrokais renginyje dalyvavo dar apie 200 pradinių klasių mokinių.