Renginiai

Tarptautinės turizmo technikos varžybos „Akademija 2018“

Š. m. vasario 17 d. Kėdainių rajono Akademijos gimnazijoje vykusiomis tarptautinėmis turizmo technikos varžybomis uždarose patalpose „Akademija 2018“ prasidėjo 2018 m. Lietuvos keliautojų sporto daugiakovės čempionatas ir Lietuvos mokinių turizmo technikos varžybų čempionatas. Jaunučių ir jaunių komandos varžėsi kalnų turizmo ir pėsčiųjų turizmo grupėse, o vaikų komandos - pėsčiųjų turizmo grupėje. Varžybose dalyvavo 8 jaunių, 9 jaunučių, 8 vaikų (gimusių 2007 metais ir jaunesnių) ir 8 vaikų komandos iš Vilniaus, Kaišiadorių, Biržų, Šiaulių, Kėdainių, Panevėžio, Panevėžio r. ir Latvijos. Panevėžio rajonui atstovavo keturios Raguvos gimnazijos  komandos: dvi jaunių komandos kalnų turizme ir dvi vaikų komandos (skirtingose amžiaus grupėse) pėsčiųjų turizme. Jaunių komandos, nusileidusios konkurentams iš Panevėžio moksleivių namų, iškovojo antrą ir trečią vietas. Vaikų, gimusių 2007 metais ir jaunesnių, grupėje gimnazijos komanda atsirevanšavo svečiams iš Latvijos už pernykštį pralaimėjimą ir iškovojo pirmą vietą, o vaikų grupėje gimnazijos komanda liko penktoje vietoje.

Šiais metais pirmą kartą čempionatas vyks ne tik komandinėje, bet ir asmeninėje įskaitoje. Pirmosios čempionato varžybos asmeninėje įskaitoje prasidėjo pasibaigus komandinėms varžyboms. Čia vėl puikiai sekėsi Raguvos gimnazistams.  Jaunių grupėje visas prizines vietas iškovojo raguvės:  I vietą - Gabija Kizytė, II vietą – Jurgita Šeštokaitė, III vietą – Gerda Vanagaitė. Jaunučių grupėje I vietą iškovojo Nedas Saldys, o Paulius Palubinskas iškovojo III vietą. Vaikų grupėje I vietą iškovojo Eglė Dranickaitė, o Dangė Kupčinskaitė iškovojo III vietą.

Autorius:
Sigitas
Žudys

kūno kultūros vyresnysis mokytojas, sportinio turizmo komandos treneris
Ankstesnės naujienos


Vasario 14 d. Raguvos gimnazijos 2 klasės mokiniai ir mokytoja Angelė Kizienė dalyvavo renginyje „Už vaikystę be smurto“. Renginys vyko Lietuvos Respublikos Seime Kovo 11-osios Akto salėje. Kartu su gimnazijos antrokais renginyje dalyvavo dar apie 200 pradinių klasių mokinių.

Valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimas paliko daug įspūdžių, nes tai buvo pačių susikurta šventė. Kiekvienas jautėsi esantis ne tik žiūrovas, bet ir programos dalyvis. Renginio pradžioje be fonogramos sugiedotas himnas nuteikė iškilmingai. 

Dešimt metų aštuntokai, perskaitę Anos Frank „Dienoraščio“ ištraukas,  lietuvių kalbos mokytojų būdavo kviečiami vykti į spektaklį Juozo Miltinio dramos teatre „Visada tavo. Ana Frank“. Taip buvo ir šiemet, bet... daugiau nebebus, nes spektaklis vasario 4 d. buvo parodytas paskutinį kartą. 

Kukliai, bet linksmai pirmadienį išrinkome dvi mokines atstovauti mūsų gimnazijai rajono meninio skaitymo konkurse. Iš pradžių išklausėme III kl. mok. Kotryną Juškaitę, paskui šeštokę Kamilę Šakūnaitę, penktokes Kamilę Miliauskaitę ir Jurgitą Šidlauskaitę.  

Sausio 15 d. chemijos kabinete vyko projekto „Tyrinėjimų iššūkis I“ užbaigimo renginys. Nuo rugsėjo iki sausio vidurio 8–12 klasių mokiniai atliko po penkis cheminius eksperimentus. Eksperimento aprašus mokiniai gaudavo netikėtai ir juos turėdavo įgyvendinti per 1–3 dienas...