Renginiai

Garsiojo skaitymo mėnuo

Raguvos gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos labai stengiasi ugdyti protingus, mąstančius, aktyvius skaitytojus ir nuolat ieško metodų ir būdų, kaip to pasiekti. Visų bendras tikslas – skaityti visą kūrinį, ne ištrauką, perskaitytą tekstą pritaikyti paremiant, argumentuojant teiginius rašiniuose, mokytis iš knygose aprašytų situacijų.

Garsiai skaityti visą kūrinį advento laikotarpiu tapo graži tradicija. Nurimstame, susikaupiame, atidžiai klausomės, susivienijame – tampame graži bendruomenė, kurią sieja skaitoma knyga. Šiais metais perskaitėme V. Palčinskaitės „Andrių“ (5 kl.), K. Sajos „Liepsnojanti“ (6, 7 kl.), I. Šeiniaus „Kuprelį“ (9 kl.), V. Misevičiaus apsakymą „Heinrichas – budelis iš Holšteino“ (8 ir 10 kl.), G. Petkevičaitės-Bitės apsakymą „Baudžiavos naktis“  (11 kl.), daug pamokančių trumpų istorijų 12 kl.

Kadangi ši veikla patraukli mokiniams, tradiciją tikrai tęsime.

Autorius:
Violeta
Žudienė

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė
Ankstesnės naujienos


Po metų pertraukos gimnazijoje vėl surengtas Kalėdinis karnavalas, kurį organizavo dvyliktokai. Karnavalo tema – „Eurovizija Raguvoje“. Prieš mėnesį 5–12 klasių vadovai burtų keliu ištraukė šalis. 5–7 klasių mokiniams teko atstovauti vienai šaliai, o vyresniųjų klasių – dviem šalims. 

2017 m. gruodžio 13 d. Mokinių parlamentas gimnazijos IV aukšte surengė tradicinę Gerumo akciją, kurios metu prekiavo savo pačių keptais pyragais, keksiukais ir kitais saldumynais. Prie saldumynų buvo galima nusipirkti puodelį arbatos ar kavos ir čia pat viską sušveisti. 

Muzikuojantiems mokiniams gruodis buvo dainingas ir sėkmingas. Vienuoliktokė Kotryna Juškaitė gruodžio 2 d. dalyvavo VI Lietuvos mokinių muzikos olimpiadoje, kuri vyko Klaipėdoje. Čia buvo apdovanota specialiuoju prizu  už geriausiai atliktą lietuvių liaudies dainą „Senajam dvarely“...

Š. m. gruodžio 14 d. Panevėžio rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyko geriausių 2017 m. rajono sportininkų ir trenerių pagerbimo šventė. Geriausius rajono sportininkus sveikino LR Seimo nariai, rajono mero pavaduotojas, savivaldybės tarybos nariai...

Gruodžio 14 d. aštuntokai  dalyvavo literatūriniame konkurse „Apie Lietuvą mums kalba knygos“, į kurį pakvietė Alfonso Lipniūno progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Gražina Trybienė. Teko prisiminti programinius kūrinius, dirbti greitai ir kūrybingai, sutelkus dėmesį ir draugiškai.