Renginiai

Rimta, solidi ir labai įdomi studija apie mūsų gastronomijos istoriją bei paveldą

Baigiantis metams gimnazijos darbuotojai susirinko pasikalbėti ne apie planus ar bendrus rūpesčius – didelis mūsų būrys susėdo ne ką mažiau rimtai, solidžiai ir labai įdomiai studijai apie lietuvių gastronomijos istoriją bei paveldą ir drauge papietauti Teatro menėje. 
Į viduramžius mus nukėlė naujamiestietės Vilija Petkūnienė ir Gitana Zaviežienė. Gimnazijos Teatro menėje laukė įdomi edukacija: Vilijos pasakojimas ir pietūs kaip viduramžiais: soti sriuba, savaitę ruošta grietinė, „lazankės“, troškinys, vietoj servetėlės – baltos staltiesės kraštas, o ir šakutė su dviem dantukais. Labai sudomino ne tik tai,  patiekalai, receptai, bet ir pats etiketas: kaip stalus serviruodavo, kaip pateikdavo maistą, kaip žmonės elgdavosi prie stalų tuo laikmečiu,  ir, žinoma, visokios, įvairios pikantiškos detalės, kurios mums dabar kelia nuostabą, šiandien atrodo keistai. Nesunku buvo nustatyti, koks skonis, valstietiškas ar didikiškas, kiekvienam artimas. 
Besikeičiant ne tik patiekalams, valgymo įpročiams, bet ir etiketui prie stalo, norisi tikėti, kad mūsų, lietuvių,  paveldas burs ne tik pasisotinti, bet ir nuoširdžiai, įdomiai bendraujant drauge palydėti metus.

 

Autorius:
Lilija
Pleškienė

Klasių veiklos kuratorė
Ankstesnės naujienos


Kalėdinis karnavalas mūsų gimnazijoje  – vienas iš laukiamiausių renginių. Jam tradiciškai ruošiamasi gerokai iš anksto: rašomas scenarijus, puošiamos gimnazijos erdvės, scena, renkama muzika, kiekviena klasė gauna vaidmenį. Šiemet prie programos prisijungė ir mokytojų grupė.

Visokių svečių pradinukai buvo sulaukę, bet tokių „crazy“ su kalėdine programa Švelnių kaktusų dar neteko! Buvo linksma, įdomu ir keista draugauti su kaktusais, matyti jų dinamišką spektaklį, klausyti dainų, kartu žaisti, gauti dovanų. Vaikai ir Švelnūs kaktusai džiaugėsi tokia draugyste...

„Mašina gedo, nenorėjo užsikurti, jau galvojau, kad prapulsiu.. bet! Įveikęs visas technines kliūtis, maniausi greituoju metu patenkantis į 2019 – uosius, tačiau nupuoliau į dar senesnius laikus ...

Gruodžio 3 d., Raguvos gimnazijoje vyko stalo etiketo edukacija 7–8 kl. ir Ig, IIIg mokiniams. Vaikai buvo supažindinami su stalo įrankiais, jų istorija. Edukatorė parodė vaizdo siužetą kaip elgiasi dvi merginos pietaujant. 

Prieš penkerius metus Panevėžio rajono  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Algė Verbiejienė inicijavo jaunojo kūrėjo konkursą „Kuriu pasaką“. Jame kasmet...