Renginiai

Paminėta Sausio 13-oji

Raguvos gimnazijos bendruomenė kartu su visa Lietuva 29-ąjį kartą pagerbė 1991-ųjų sausį už šalies laisvę kovojusius ir gyvybę paaukojusius žmones. Ankstyvą sausio 13-osios rytą gimnazijos languose uždegę žvakutes – vienybės ir atminimo simbolius – prisijungėme prie Lietuvos mokyklose organizuotos visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.
Visi pradinukai su savo mokytojomis: Jūrate Eigirdiene, Rūta Juškiene, Sandra Vaičiuliene, Angele Kiziene ir muzikos mokytoja Ingrida Bučinskiene, bei III klasės mokiniai su mokytoja Jovita  Ulyte ir gimnazijos socialine pedagoge Giedre Šuminskaite dalyvavo ,,Laisvės gynėjų dienos“ minėjime, kuris buvo pradėtas Lietuvos Respublikos himnu. III  klasės mokinys Tomas Rakauskas susirinkusiems mokiniams ir mokytojams priminė dramatiškas sausio dienas, kai Lietuvos visuomenė, vienijama aukštesnių tikslų ir idėjų, apgynė savo nepriklausomybę. 1991 m. sausio 13-oji tapo mūsų istorijos dalimi. Rimti ir susikaupę mokiniai klausėsi svarbiausių faktų, stebėjo išlikusius autentiškus tų dienų kadrus, pradinukų atstovai uždegė po žvakelę, simbolizuojančią pagarbą žuvusiems, tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą.

Visi minėjimo dalyviai palaikė nepaprastai gražią iniciatyvą „Neužmirštuolė“, kurios tikslas – žuvusius ir nukentėjusius kovojant už Lietuvos laisvę atminti ne su liūdesiu, o džiaugsmu ir dėkingumu. Parodydami, kad jų dovana ateities kartoms neliko pamiršta, vieni kitiems įsegė iniciatyvos simbolį – neužmirštuolės žiedą.

Mokytoja Sandra Vaičiulienė  visiems priminė, kad tuo metu lietuvių stipriausias ginklas buvo vienybė, malda ir daina. Gatvėse skambėjusios lietuviškos patriotinės dainos ir dabar dar skamba mūsų mokinių lūpose. III klasės mokiniai su mokytoja Ingrida Bučinskiene pristatė ir atliko vieną iš atmintinų dainų - ,,Kareivėlis“.

Savo prisiminimais apie tas dienas pasidalijo gimnazijos socialinė pedagogė Giedrė Šuminskaitė. Jai, tada mažai mergaitei, jautriai ir giliai įsirėžę neišdylantys faktai vertė suklusti visus. Sausio 13-osios tragedija buvo svarbi, skaudi ne vien suaugusiems, bet net mažai, šešiametei mergaitei.

Apie įvykius, vykusius 1991 metų sausio 13–15 d., išsamiai papasakojo muzikos mokytoja Ingrida Bučinskienė, kuri tuo metu buvo prie Seimo rūmų. Prisiminė dramatiškas dienas, pabrėžė, kad tą naktį žuvusieji  nebuvo nei  kariai, nei partizanai, nei išrinktieji politikai, jie buvo paprasti Lietuvos žmonės, nepretendavę į tautos didvyrių vardą, nesvajoję apie garbingus apdovanojimus. Mokytojos teigimu, tuo metu bendra pilietinė pozicija padėjo atsilaikyti prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą. Jos atmintyje išlikusios pastatytos barikados, degantys laužai, skambančios dainos, sumesti žmonių Sovietų Sąjungos apdovanojimai, ordinai, diplomai ir kita rusiška atributika liko kaip ,,nespalvoto filmo sustabdyti kadrai‘‘.

Apie Sausio 13-osios svarbą gimnazijoje buvo kalbama ne tik ruošiantis ir dalyvaujant minėjime, bet ir per pamokas ar laisvalaikiu. Pradinukai savo jausmus ir mintis, įsivaizduojamus to meto įvykius išreiškė piešiniais. Juos pristatė ir eksponavo parodoje ,,Lietuva mano širdyje...“

Tikimės, kad ši auganti karta bus vieninga, mylės Lietuvą ir didžiuosis būdami šios šalies piliečiais. Geriau pažindami ir gerbdami savo praeitį, išmoksime prisiimti atsakomybę ir prisidėsime prie gražesnės Lietuvos ateities kūrimo.

Autorius:
Sandra
Vaičiulienė

pradinių klasių mokytoja metodininkė
Ankstesnės naujienos


Raguvos gimnazijoje sausio 8 d. pirmą kartą buvo organizuojamos vaikinų rankų lenkimo varžybos. Atkrintamosios lenkimo varžybos vyko prie profesionalaus stalo, prižiūrint treneriui. Varžybose susirungė 20 jaunuolių, kurie buvo suskirstyti pagal amžiaus grupes.

Baigiantis metams gimnazijos darbuotojai susirinko pasikalbėti ne apie planus ar bendrus rūpesčius – didelis mūsų būrys susėdo ne ką mažiau rimtai, solidžiai ir labai įdomiai studijai apie lietuvių gastronomijos istoriją bei paveldą ir drauge papietauti Teatro menėje. 

Kalėdinis karnavalas mūsų gimnazijoje  – vienas iš laukiamiausių renginių. Jam tradiciškai ruošiamasi gerokai iš anksto: rašomas scenarijus, puošiamos gimnazijos erdvės, scena, renkama muzika, kiekviena klasė gauna vaidmenį. Šiemet prie programos prisijungė ir mokytojų grupė.

Visokių svečių pradinukai buvo sulaukę, bet tokių „crazy“ su kalėdine programa Švelnių kaktusų dar neteko! Buvo linksma, įdomu ir keista draugauti su kaktusais, matyti jų dinamišką spektaklį, klausyti dainų, kartu žaisti, gauti dovanų. Vaikai ir Švelnūs kaktusai džiaugėsi tokia draugyste...

„Mašina gedo, nenorėjo užsikurti, jau galvojau, kad prapulsiu.. bet! Įveikęs visas technines kliūtis, maniausi greituoju metu patenkantis į 2019 – uosius, tačiau nupuoliau į dar senesnius laikus ...