Renginiai

Tarptautinė vaikų knygos diena

Šie metai lietuvių vaikų literatūrai itin sėkmingi. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius laimėjo atranką ir tapo 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos, kuri kasmet minima balandžio 2-ąją, rėmėju. Šiai progai dailininkas ir vaikų knygų autorius Kęstutis Kasparavičius nupiešė plakatą ir parašė laišką – kreipimąsi, kurio pagrindinė idėja – „Knygos padeda neskubėti“. Taigi, Lietuvos vardas šių metų Tarptautinę vaikų knygos dieną skambėjo visame pasaulyje!

Ši šventė džiugino ir Raguvos gimnaziją. 3–4 klasių mokiniai dalyvavo protmūšyje „Knygos padeda neskubėti“. Klausimai buvo susiję su vaikų literatūros autoriais, pasakų pavadinimais. Nugalėtojais tapo 4 klasės mokiniai. Jie keliaus į antrąjį protmūšio etapą, kuris vyks balandžio 11 dieną, Panevėžio r. švietimo centre.

Didžiausias dėmesys protmūšyje ir kitose veiklose tą dieną buvo skiriamas K. Kasparavičiui. Mažieji bibliotekos skaitytojai  susipažino su autoriaus kūryba. Kartu skaitėme istoriją apie Kampažmogį, bandėme suprasti kampuoto žmogaus gyvenimą, emocijas. Sunkiai atsakomi klausimai kirbėjo istorijos personažo – žmogaus galvoje ir nedavė jam ramybės. Vaikai nudžiugo, kai pasakojime  atsirado sagutė. Ji suvirpino kampuoto žmogaus širdį, privertė šypsotis ir pradėjo pasaulį matyti kitaip, kažkaip apvaliau. Besidžiaugdami ir mes pasivaišinome mėgstamiausiais kampuoto žmogaus  kvadratiniais sausainiais.

Tą dieną gimnaziją papuošė ir pradinių klasių mokinių piešinių ir dailyraščio paroda „Skaitau lietuvišką pasaką“.

Išskirtinę, kitokią ir smagią turėjome Tarptautinę vaikų knygos dieną!

Autorius:
Dalia
Karaliūnienė

Bibliotekininkė, karjeros koordinatorė
Ankstesnės naujienos


Prieš ketverius metus baigusi Raguvos gimnaziją, Justina Žvirblytė pasirinko biofizikos studijas Vilniaus Universitete. Dabar jau ketvirto kurso studentė kovo 29 dieną atvyko į gimnaziją pasidalinti savo patirtimi ir įspūdžiais iš stažuotės NASA...

2019 m. Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurse „Tramtatulis“ Raguvos kultūros centrui atstovavo  mūsų gimnazijos 4 klasės mokinė Gabrielė Padelevičiūtė ir IIg klasės mokinys, MP prezidentas Paulius Vaičiulis. 

Kaip ir kitos Lietuvos mokyklos, ir mes, dalyvavome tarptautiniame mokyklų bibliotekų projekte „Baltų literatūros savaitė“. Užsiėmimai vyko kovo 25, 26, 28 dienomis. Aktyviausiai dalyvavo 1-4 klasių mokiniai. Projekto metu daugiausiai dėmesio skyrėme latvių rašytojui J. Zvirgzdiniui...

Džiaugiamės gimnazijos jaunųjų dviratininkų saugaus eismo komanda ir jos vadovu Algirdu Rutkausku, gavę  laišką iš LAS vadovo Gintaro Urbono, kuriame dėkojama už bendradarbiavimą.

Kovo 23 d. Vilniuje, Montis Magia laipiojimo salėje,  vyko kalnų kelionių technikos ir alpinizmo varžybos „Montis Magia taurė 2019“. Į varžybas susirinko 5 jaunių, 5 jaunučių ir 6 vaikų komandos iš Lietuvos (Vilniaus, Panevėžio, Klaipėdos, Panevėžio r.) ir Latvijos.