Renginiai

Po šiaurės Žemaitiją

Per rudens atostogas Raguvos ir Velžio gimnazistai kartu su moksleiviais iš Panevėžio, Vilniaus, Kaišiadorių, Jonavos, Varėnos savivaldybių dalyvavo turistiniame pėsčiųjų žygyje po Skuodo rajoną. Iš viso žygyje dalyvavo 49 mokiniai.

Žygį lapkričio 2 d. pradėjome Salantų regioninio parko direkcijoje. Keliaudami Mosėdžio link aplankėme Šauklių riedulyną ir Lietuvos tundrą, penktą pagal dydį Lietuvos akmenį „Šilalės kūlį“, dubenėtąjį akmenį ir aukuro akmenį. Mosėdžio akmenų muziejuje ir daktaro Into sodyboje gėrėjomės ledynmečio iš Skandinavijos atneštais akmenimis. Kitą dieną keliavome į Skuodą pakeliui apžiūrėdami Puodkalių ir Kubiliškės piliakalnius, Skuodo krašto muziejų. Toliau žygiavome į Ylakius, apžiūrėjome Apuolės piliakalnį, kurį, pasak istorijos šaltinių, nuo Vikingų puolimo gynė 15000 karių. Iš Ylakių traukėme į Barstyčius. Sniegas ir vėjas netrukdė žygiui. Apžiūrėjome Laumių botaninį – zoologinį draustinį, didžiausią Lietuvoje Barstyčių (Puokės) akmenį, Nepriklausomybės paminklą, Barstytalių pelkę. Iš apžvalgos bokštų gėrėjomės vaizdingomis apylinkėmis, gamta, bažnyčiomis. Kelionės metu bendravome su įdomiais žmonėmis, klausėmės žemaičių tarmės. Mokiniai grįžo į namus pavargę, patyrę naujų įspūdžių, susiradę draugų.

Kūno kultūros vyr. mokytojas Sigitas Žudys
Ankstesnės naujienos


Mes, grupė 6–10 kl. mokinių, labai džiaugiamės, kad atkreipėme dėmesį į lietuvių kalbos mokytojos kvietimą praleisti rudens atostogas turiningai. Taigi lapkričio 3 d. vykome į Kauną. 

Raguvos gimnazijoje lapkričio 8 d. vyko neįprasta, 4 valandų trukmės, kūrybinė muzikos  pamoka „Mokiniai mokiniams“, kurią vedė dvyliktokas Arvydas Skrebė. 

Pirmą kartą mūsų gimnazijoje prieš rudens atostogas pirmokai ir jų mokytoja sulaukė staigmenos – krikštynų, kurias organizavo Mokinių parlamentas. Kadangi mokiniai jau šiek tiek pasimokę, įgiję žinių, jiems buvo organizuota „Kelionė po pamokų šalį“. 

Spalio 26 d. 5 klasės mokiniai lankėsi Vilniuje. Mokiniai lankėsi Valdovų rūmuose ir Televizijos bokšte. Edukacinė kelionė mokiniams labai patiko.

Spalio 24 d. 2 klasės mokiniai lankėsi Anykščių krašte. Niūronyse autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje mokiniai susipažino su lietuvių etninės kultūros simbolio – duonos – keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės.