Renginiai

Mokėmės Pasvalio krašto muziejuje

Trečiokai ir ketvirtokai lapkričio 15 d. lankėsi Pasvalio krašto muziejuje, kur susipažino su Pasvalio miesto įkūrimo  istorija, Pasvalio krašte atsiveriančiomis smegduobėmis, to krašto amatais.

Bekeliaujant muziejaus istorijos labirintais, mokiniams buvo pasiūlyta laiko mašina nusikelti į 1874 metus. Taip  visi patekome į dūminę pirkią, kurioje buvo įsikūrusi slapta lietuviška  mokykla. Mokyklėlėje „daraktorė“ vedė „lekcijas“ kalbėdama pasvalietiškai. „Mokytiniai“skaitė senas, knygnešių  atneštas, knygas, rašė „literas“ ant medinių „doskelių“ žąsies plunksna kalkių tirpalu, mokėsi  rišti knygą, rašyti dailyraštį rašalu bei plunksna. Tai buvo nauja ir netikėta.  Reikėjo saugotis caro žandaro, apie kurio atėjimą pranešė šunų lojimas. Netikėtai pasirodžius caro žandarui vaikai išbėgo iš pirkios slėptis. 

Po pamokos mokiniai  ilgai diskutavo apie žandarą ir užplūdusias emocijas.

„Lekcijų“ metu susipažinome su lietuviško rašto ir lietuvių kalbos istorija. Grįžome geros nuotaikos, pagilinę gimtosios kalbos ir istorijos žinias.

Mokytojos I. Žuralovičienė ir V. Bilevičienė
Ankstesnės naujienos


Lapkričio 12 dieną Vilniaus universiteto Mėlynojoje salėje vyko kalnų kelionių technikos varžybos Vilniaus universiteto taurei laimėti. Tai pirmosios 2016 m. Lietuvos keliautojų sporto daugiakovės čempionato varžybos uždarose patalpose rudenį. 

Lapkričio 8–10 d. mūsų gimnazijos vienuoliktokas Antanas Smetona ir dvyliktokė Justina Gailiušytė dalyvavo projekte ,„Pažink savivaldą“, kurį organizavo Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga. 

Per rudens atostogas Raguvos ir Velžio gimnazistai kartu su moksleiviais iš Panevėžio, Vilniaus, Kaišiadorių, Jonavos, Varėnos savivaldybių dalyvavo turistiniame pėsčiųjų žygyje po Skuodo rajoną. Iš viso žygyje dalyvavo 49 mokiniai.

Mes, grupė 6–10 kl. mokinių, labai džiaugiamės, kad atkreipėme dėmesį į lietuvių kalbos mokytojos kvietimą praleisti rudens atostogas turiningai. Taigi lapkričio 3 d. vykome į Kauną. 

Raguvos gimnazijoje lapkričio 8 d. vyko neįprasta, 4 valandų trukmės, kūrybinė muzikos  pamoka „Mokiniai mokiniams“, kurią vedė dvyliktokas Arvydas Skrebė.