Renginiai

Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ Lietuvoje

Į kvietimą prisijungti prie Vokiečių kalbos dienos renginių atsiliepė daugiau kaip 200 institucijų, užregistravusių savo renginius. Svarbiausieji renginiai visoje Lietuvoje vyko spalio 20 d. Šiai dienai buvo sukurtas filmukas bei grupė SKAMP LRT pristatė savo dainą. 

Filmuką žiūrėkite adresu: https://www.youtube.com/channel/UCLogxuygX5PCbcOO1XdSTbA

Mūsų gimnazijos mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos kaip antrosios užsienio kalbos, taip pat suorganizavo smagią šventę sau ir kitiems. Gimnazijos erdvės buvo papuoštos Vokietijos vėliavos spalvų balionais, ilgosios pertraukos metu smalsių gimnazistų laukė 8 klasės „vokietukų“ paruoštos žaismingos ir nesudėtingos užduotys: žodžių kryžiažodžiai, Vokietijos žemėlapio dėlionė, paveikslėlis-žodis. Visi teisingai atlikę užduotis buvo apdovanoti prizais.

7 klasės „vokietukai“  su savo parengtomis užduotimis aplankė pradinių klasių mokinius. Mūsų tikslas buvo parodyti, kad kai kuriuos vokiečių kalbos žodžius galima suprasti ir nesimokant šios užsienio kalbos. Mokiniai stengėsi atspėti pateiktų žodžių reikšmes, kryžiažodžiuose ieškojo pasislėpusių gyvūnų pavadinimų, bandė priskirti paveikslėlius užrašytiems žodžiams. 3 kl. mokiniai piešė medalius brolių Grimų pasakų veikėjams. Trumpo renginio pabaigoje kartu dainuodami smagią dainą išmokome pasisveikinti ir atsisveikinti vokiškai.

Vokiečių kalbos mokytoja dėkoja mokiniams, padėjusiems surengti šventinę dieną gimnazijoje, aktyviems dalyviams, nepabijojusiems atlikti užduotis ir visiems smalsiems, kurie stebėjo renginį, projekto iniciatoriams už dovanas.

Projektą inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe‘s institutas, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA).

Tikimės, kad Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ taps tradiciniu renginiu, per kurį visa Lietuva prabils vokiškai.

Vokiečių kalbos mokytoja Jolanta Skikienė
Ankstesnės naujienos


Vieną spalvingą penktadienio rytą pradinių klasių mokiniai pradėjo pasiruošimu „Rudeninei viktorinai“. Netradicinio ugdymo diena prasidėjo emblemų piešimu. Pasipuošę savo pasigamintomis emblemomis, jie skubėjo į šventę.

Mokinių parlamento iniciatyva gimnazijoje spalio 19-oji buvo ypatinga – vadinosi Salotų ir mišrainių diena. Nuo pat ryto technologijų kabinete virė darbas. Technologijų mokytojai Indrei vadovaujant, merginos tarkavo, pjaustė ir kitaip smulkino iš namų atsineštas daržoves ir vaisius.

Spalio 12 d. 18 aktyviausių 2–4 klasių mokinių pagal projektą „Žvelgiu į ateitį“ vyko į Panevėžio kraštotyros muziejų, į edukacinę programą „Žvakių liejimas“. Tautiniais rūbais apsirengusi muziejaus darbuotoja mums papasakojo apie Vėlinių papročius, žvakių atsiradimą.

Š. m. spalio 15 d. Trakų rajone, Aukštadvaryje vyko Lietuvos keliautojų sporto daugiakovės čempionato VIII etapas – kalnų kelionių technikos varžybos Gedimino taurei laimėti. Tai paskutinės šiais metais čempionato varžybos lauke. 

Raguvos gimnazijos pradinių klasių mokiniai prisijungė prie visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ inicijuotos akcijos – Solidarumo bėgimo, kuris vyko spalio 7 dieną. Solidarumo bėgimui mokiniai ruošėsi visą savaitę. Ieškojo rėmėjų – tėvelių, globėjų ar senelių, giminaičių...