Renginiai

Antrokų kelionė po Anykščių kraštą

Spalio 24 d. 2 klasės mokiniai lankėsi Anykščių krašte. Niūronyse autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje mokiniai susipažino su lietuvių etninės kultūros simbolio – duonos – keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutiko ir už stalo pasodino šeimininkė (gaspadinė), kuri papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Mokiniai sužinojo apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažino su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam svečiui buvo suteikta nepakartojama galimybė – pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol duonelė kepė, skanavome kaimiškas vaišes, apžiūrėjome Arklio muziejaus ekspoziciją.

Kelionę po Anykščių kraštą tęsėme Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje, kur apžiūrėjome antrą pagal dydį riedulį Lietuvoje – Puntuko akmenį.

Oras tądien mūsų nelepino, tačiau nesutrukdė pasilinksminti Labirintų parke. Klupdami ant šlapios žemės bandėme savo laimę ir tikrinomės orientavomosi įgūdžius. Įveikėme net tris labirintus, įkopėmė į apžvalgos aikštelę medyje, ištvermę ir drąsą pasitikrinome veidrodžių labirinte. Daugiausia emocijų mokiniams suteikė lenktų veidrodžių kambarys.

Smagu, kad nuovargis neužgožė puikių įspūdžių ir malonių emocijų.

2 klasės mokytoja Sandra Daukantienė
Ankstesnės naujienos


Į kvietimą prisijungti prie Vokiečių kalbos dienos renginių atsiliepė daugiau kaip 200 institucijų, užregistravusių savo renginius. Svarbiausieji renginiai visoje Lietuvoje vyko spalio 20 d. Šiai dienai buvo sukurtas filmukas bei grupė SKAMP LRT pristatė savo dainą. 

Vieną spalvingą penktadienio rytą pradinių klasių mokiniai pradėjo pasiruošimu „Rudeninei viktorinai“. Netradicinio ugdymo diena prasidėjo emblemų piešimu. Pasipuošę savo pasigamintomis emblemomis, jie skubėjo į šventę.

Mokinių parlamento iniciatyva gimnazijoje spalio 19-oji buvo ypatinga – vadinosi Salotų ir mišrainių diena. Nuo pat ryto technologijų kabinete virė darbas. Technologijų mokytojai Indrei vadovaujant, merginos tarkavo, pjaustė ir kitaip smulkino iš namų atsineštas daržoves ir vaisius.

Spalio 12 d. 18 aktyviausių 2–4 klasių mokinių pagal projektą „Žvelgiu į ateitį“ vyko į Panevėžio kraštotyros muziejų, į edukacinę programą „Žvakių liejimas“. Tautiniais rūbais apsirengusi muziejaus darbuotoja mums papasakojo apie Vėlinių papročius, žvakių atsiradimą.

Š. m. spalio 15 d. Trakų rajone, Aukštadvaryje vyko Lietuvos keliautojų sporto daugiakovės čempionato VIII etapas – kalnų kelionių technikos varžybos Gedimino taurei laimėti. Tai paskutinės šiais metais čempionato varžybos lauke.